Dzień Pizzy :)

W piątek 7.02.2020, jak co roku, świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pizzy. Jest to święto długo wyczekiwane i uwielbiane przez nasze dzieci. W tym dniu przedszkolaki pogłębiają swoją wiedzę nie tylko na temat tego, w jaki sposób przygotować najsmaczniejszą pizzę, ale także na temat kraju, który słynie z przygotowywania pizzy – o Włoszech. Świętowanie Dnia Pizzy ma na celu obudzenie w dzieciach radości z poznawania nowych kultur, zwyczajów, ale także zdobywanie nowych doświadczeń kulinarnych. W tym roku przedszkolaki poza degustacją prawdziwej włoskiej pizzy miały zapewnione szereg innych atrakcji: poznawanie kolorów włoskiej flagi i układanie jej; przygotowywanie pizzy z papieru (Biedroneczki na chwilę zamieniły się w prawdziwych pizzermenów  oglądanie filmów i prezentacji opowiadających o produkcji pizzy.

Punktem kulminacyjnym tego dnia (tak długo wyczekiwanym przez dzieci) była degustacja pizzy przygotowanej przez Rodziców Aurory. Dzień Pizzy na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Jesteśmy pewni, że z niecierpliwością wyczekiwać będą przyszłorocznego Dnia Pizzy, bo czy jest coś lepszego od pizzy na obiad? ;)


Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom Aurorki – Pani Barbarze Igras i Panu Carlo Auriemma  za przygotowanie w swojej Pizzerii Italiana oryginalnej włoskiej pizzy.
Nie został z niej ani okruszek