Dzień Bezpiecznego Internetu

W środę 7 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Bajka „Mój przyjaciel Necio” oraz „Owca” podniosła poziom wiedzy przedszkolaków na temat szkodliwych treści, niebezpiecznych kontaktów oraz ochrony danych osobowych i wizerunku, a także zasad kulturalnego zachowania się w Internecie.
Na gazetce przedszkolnej pojawił się plakat przedstawiający podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Bezpośrednio do rodziców skierowane zostały ulotki informacyjne – Rady dla rodziców – bezpieczny Internet.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku w naszym przedszkolu obchodzony jest po raz drugi. Jego celem jest zainicjowanie dyskusji na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz promocja działań na rzecz pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież.

Brawo Przedszkolaczki!

Koordynatorzy: