Festiwal Kolęd i Pastorałek

8 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli odbył się Finał III Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Dziecięce Kolędowanie”.  Organizatorem konkursu jest Międzyzakładowa Komisja Pracowników Oświaty NSZZ Solidarność w Stalowej Woli.

Celem festiwalu jest prezentacja tradycyjnych kolęd, pastorałek oraz bożonarodzeniowych piosenek, promocja polskiej kultury i tradycji nawiązującej do Świąt Bożego Narodzenia, jak również realizacja działalności oświatowo – kulturalnej poprzez propagowanie muzykowania i kreatywności małych dzieci.

W tegorocznym konkursie wystąpiło 87 wykonawców, w dwóch kategoriach wiekowych. Na scenie prezentowali się zarówno soliści jak i zespoły wokalne, dlatego usłyszeliśmy łącznie 39 utworów.  Dzieci oceniane były pod względem muzykalności oraz kreatywności.

Poniżej prezentujemy zwycięzców tegorocznego festiwalu:

Kategoria wiekowa 3-4 latki:

Złota Gwiazdka: Zofia Saganowska- Przedszkole nr 18 w Stalowej Woli

Srebrna Gwiazdka: Julia Żak – ZSzP Wydrza

Brązowa Gwiazdka : Natalia Szczęch- ZSz Przedszkole Bojanów

Wyróżnienie:  Hanna Rzeźnicka – Przedszkole Grębów

Wyróżnienie organizatora: Emilia Rędzio- ZSZP Przedszkole Przyszów Zapuście, Michał Hajduk- ZSZP Przedszkole Zdziechowice

Kategoria wiekowa 5 – 6 latki

Grand prix: Julia Pleśniarska - Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Przystań” Ulanów

Złota Gwiazdka: Lena Borowicz - Przedszkole Kraina Dziecięcych Marzeń Nisko

Srebrna Gwiazdka: Julia Uliasz - ZSz Radomyśl n.Sanem Gminne Przedszkole Publiczne, Matylda Dyka- Przedszkole nr 18 STW, Karolina Michałczak - ZSz Przedszkole Bojanów

Brązowa Gwiazdka: Penelopa Makuchowska - Przedszkole nr 10 STW, Clara Lupo, Barbara Głowala, Maja Tusznio - ZSz PSP Zaleszany

Wyróżnienia: Oliwia Stanisławska, Laura Paciak, Lidia Mozgawa - ZS PP Zaleszany, Martyna Bojarska - ZSz Radomyśl n.Sanem Gminne Przedszkole Publiczne, Conor Geraghty - PSP Turbia, Karolina Staniszewska- Przedszkole nr 15 STW, Milena Maziarz- Stalowa Wola, Alicja Dzięgielewski, Martyna Gankowska -PSP 12 STW, Szafirowe Perełki w składzie: Amelia Chamara, Paulina Chamera, Dorota Samborska; Lena Samborska, Nikola Paczos, Amelia Krawiec, Julia Błażejczak, Paulina Sołtys - ZSz PP Lipa

Źródło: http://sztafeta.pl/dzieciece-koledowanie/ 

Nasza grupa dziewczynek przygotowująca piękną kolędę "Gore gwiazda Jezusowi" w składzie: Karolinka Pełka, Alinka Maziarz, Madzia Młynarska, Roza Sulaiman, Olga Urbanik i Basia Kozłowska otrzymały dyplom oraz piękne książeczki. Opiekunem artystycznym grupy były Panie: Urszula Krawiec oraz Agnieszka Seman - Kruk. 

Opiekunem artystycznym laureatki Złotej Gwiazdki - Lenki Borowicz były Panie: Katarzyna Kozak i Katarzyna Fusiarz.

WIELKIE BRAWA!