Wakacje 2017

V Tydzień
IV Tydzień

III Tydzień

Tydzień III "Nasz przewodnik Jan Brzechwa"

Dzień 1: „Poniedziałek START!”
Dzisiejszego dnia razem z przedszkolakami omawialiśmy wiersz Jana Brzechwy „Tydzień”. Przypomnieliśmy sobie jak nazywają się dni tygodnia i ile ich jest. Dzieciaki próbowały za pomocą ilustracji opowiedzieć jakie zadanie miał do wykonania każdy dzień tygodnia. Zadanie to sprawiło im wiele radości. W tym dniu z najlepszymi życzeniami pędziliśmy do Maćka, który obchodził swoje 6-te urodziny.

Dzień 2: „Igła i nitka – dobrana para”
Kolejnym miejscem do którego zabrał nas pan Brzechwa była pracownia krawiecka, w której „tańcowała igła z nitką”. Przedszkolaki dowiedziały się kto szyje ubrania i jaki  sprzęt jest potrzebny krawcowej. Miały możliwość obejrzeć różne nici, igły, szpilki, metr i naparstek. Podsumowaniem zajęć było samodzielne nawlekanie i przewlekanie nici.

Dzień 3: „Kreatywność małych rączek”
Trzeciego dnia przedszkolaki usprawniały swoje małe rączki. Wykonywały szereg ćwiczeń m.in.: wieszały pranie, nawlekały, przewlekały różne koraliki, makarony, wycinały, nakładały makaron na wykałaczki, używały spinaczy do prania do wykonania niektórych zadań. Wymagało to od nich dokładności, skupienia i precyzji. Daliśmy radę!

Dzień 4: „Mieszkać jak Paweł i Gaweł”
W dniu dzisiejszym wybraliśmy się w odwiedziny do Pawła i Gawła. Po przeczytaniu wiersza A. Fredry wspólnie próbowaliśmy wysnuć morał jaki niesie za sobą ten wiersz. Z pewnością morał z wiersza zapadnie w pamięć naszym przedszkolakom. Poza tym ćwiczyliśmy określanie i nazywanie miejsc w przestrzeni. Posługiwaliśmy  się nazwami mebli i urządzeń pokojowych. Dopasowywaliśmy obrazki. Wznosiliśmy własne budowle.

Dzień 5:
„A to feler westchnął seler…”
Dzisiejszego dnia ostatnia wyprawa z Panem Brzechwą. Tym razem wybraliśmy się na stragan pełen warzyw. Dla dzieci, ciocie przygotowały teatrzyk kukiełkowy ilustrujący wiersz „Na Straganie”. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Po wystąpieniu ruszyliśmy do kuchni by tam przygotować sałatkę warzywną. Po zakończonej pracy kosztowaliśmy swego dzieła. Było pysznie, a współpraca w grupie dawała dzieciakom wiele radości.
II Tydzień
I Tydzień